Çorlu Su Kaçak Tespiti

corlu-su-kacak-tespiti

Çorlu su kaçak tespiti daha önceki yıllarda tahminler ve ilkel yöntemler üzerinden gerçekleştirilirdi. Kullanılan yöntem, mevcut arızayı bulana kadar maddi ve manevi olarak hasarlara yol açardı. Ancak günümüz teknolojisi ile artık daha kolay hale geldi. Tıkanıklıklar genelde kameralı sistemlerle çözüme kavuşturulurken, su kaçakları ise Çorlu kameralı su kaçak tespiti ile bulunur. Bu tür tesisat sorunları genelde kendine özgü olmakla beraber, çözümleri de kendine özgüdür. Örnek verecek olursak, ev ya da iş yerinde vuku bulan gelen tuvalet tıkanıklığı spiral yöntemi veya kamera yardımıyla çözülürken, Çorlu su kaçağı tespiti sinyal sistemlerinin ve akustik dinleme Çorlu termal kamera yardımıyla tespit edilir. Ayrıca su kaçaklarının yerini tespit edebilmek için bazı ekipmanlar da kullanılmaktadır. Bunlar akustik dinleme cihazı, pimaş içi görüntülenme kamerası, termal kameradır. Akustik dinleme, Çorlu su sızıntı tespiti konusunda en etkili uygulamadır

Çorlu Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Çorlu su kaçak tespiti  sayesinde kaçak çok kısa bir sürede tespit edilir ve arızaya çok çabuk bir şekilde ulaşılır. Özellikle noktasal su kaçaklarında en sık kullanılan araçlardan bir tanesidir. Kullanılan diğer bir yöntemse termal kamerayla ile yapılan Çorlu su kaçağı tespiti işlemidir. Çorlu Su kaçağı tespiti ile borularda meydana gelen kaçaklar kolay bir şekilde tespit edilmekle kalmayıp, arızaya kısa süre içinde ulaşılır. Son olarak kullanılan diğer yöntem ise pimaş içi görüntülenme tekniğidir. Genellikle insan elinin ulaşamadığı noktalar için kullanılmaktadır. Borunun içine kamera gönderilerek, kaçağın veya tıkanıklığın nerde olduğu kolayca anlaşılır. Çorlu su kaçağı bulma işleminde gerçekleştirilir.

Çorlu Su Kaçak Tespiti Yapan Tesisatçı

Teknolojinin gelişmesiyle, eski yöntemler artık tamamen ortadan kalkmış ve Çorlu su kaçak tespiti, kullanılmaya başlanmıştır. Sebebi ise eski yöntemlerin arızayı bulmaktan ziyade, arızanın bulunma aşamasında bıraktığı tahribattır. Çünkü Çorlu sızıntı tespiti gerçekleşse bile, arkada bırakılan hasarlar mevcut arızadan çok daha büyük hale gelmektedir. Bundan dolayı 21. yüzyıla uygun yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Çorlu Su kaçakları apartman da yaşantısına büyük etki eder. Bunun nedeni ise, kaçakların ortak katlarda bulunan ortak gider hatlarında oluşmasıdır. Örnek vermek gerekirse herhangi bir dairede oluşan gelen sızıntı, aynı ortak katta olan bir daireye sızarak kötü görüntülerin ve kötü kokuların ortaya çıkmasına sebep olur. Çorlu su kaçağı tespiti aşamasında ortaya bazı maddi hatalar çıkar. Maddi hataları tanımlayacak olursak,  tesisat sistemini uygulayan ustaların kötü işçilikle beraber kalitesiz malzeme kullanmasıdır.

Çorlu Su Kaçak Tespitini Yapan Tesisatçı

Çorlu su kaçağı bulma

Su kaçaklarına karşı üretilen çözümler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişime uğramıştır.  Eski yöntemler terk edilerek, Çorlu kameralı su kaçağı tespiti başta olmak üzere, çok daha modern teknikler ve yöntemler kullanılmaya başlamıştır. Ancak, yeni yöntemler ve teknikler kullanılmaya devam etse de ortaya çıkan arızalar hemen hemen aynı şekilde gerçekleşmektedir. Su kaçağı belirtilerine bakacak olursak, muslukların açık olmadığı halde sayacın dönmesi, duvarda oluşan nem ve tavandan damlacık şeklinde oluşan akıntılardır. Bu tür kaçakların olmasının sebebi yüksek basınç, çatlak, korozyondur. Bahsi geçen su kaçaklarını ayrıca açıklamak gerekir.  Tesisat hatlarının kaldıramayacağı kadar yüksek basınçta verilen sular, zaman içinde borularda tahribata sebep olur ve su kaçaklar oluşur. Çorlu su kaçağı tespiti sırasında karşılaşılan başka sorun yapının yüzeyinde ve içinde  meydana gelen çatlaklardır. Tesisat hatlarında gerçekleşen gelen su kaçağı, çatlaklardan sızarak yapıyı bozmakla beraber kötü kokulara da sebep olur. Hatta sızıntı olan bölgede sararma yaparak, kötü görüntüye sebebiyet verir.

 Çorlu Su Kaçak Tespiti Yapan Su Tesisatçısı

Su kaçağına sebep olan diğer unsur ise korozyondur. Korozyon, şehir şebeke sularındaki kirecin gider hattını birikmesinin doğal sonucudur. Birikme, sızıntılara yol açmaktadır. Çorlu sızıntı tespiti aşamasında binanın yaşı ve yapı durumu da gözden geçirilir. Çünkü bazı su kaçakları, mevcut binanın kondisyonu ile de alakalı olabilir. Yapı eski olduğu için de fazla alanlarda ve farklı sebeplerden dolayı su kaçağı olacaktır.

Çorlu Su Kaçak Tespiti Yapan Sıhhi Tesisatçı

Çorlu su kaçağı tespiti ile su kaçaklarına karşın farklı çözüm yöntemleri zaman içinde geliştirilmiştir. Bunlar akustik dinleme, pimaş içi görüntülenme ve termal kamera ile görüntüleme yöntemidir. Nokta su kaçağı tespitinin ilk adımı genellikle akustik dinlemedir. Gider hatlarında oluşan su kaçağını sinyal ve dinleme yöntemiyle beraber yapılan bir arıza tespit etme yöntemidir. Noktasal verilerden yola çıkarak, en kısa şekilde arızaya ulaşmaktayız. Çorlu sızıntı tespiti yapılırken, kullanılan en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Kullanılan diğer bir yöntem ise, pimaş içi görüntülenme tekniğidir. Çorlu kameralı sızıntı tespiti ile insan elinin ulaşamayacağı noktaya ulaşarak, arızaya görüntülü yardımı ile ulaşılmaktadır. Daha sonra ise istekler doğrultusunda onarım gerçekleştiriyoruz. Diğer yöntem ise Termal Kamera ile görüntümele tekniğidir. Çorlu kameralı sızıntı tespiti ile borulardaki gelen kaçak su tespit edip, tüm tesisat problemleri çözüme kavuşturuyoruz.

Çorlu Su Kaçak Tespiti Yapabilen Tesisatçı

Su kaçaklarına karşı yukarda sözü edilen tüm teknikleri kullanmaktayız. İthal ettiğimiz ve yeni teknoloji ile modernize olmuş ekipmanlarla çok daha kesin sonuçlara ulaşıyoruz. Alanında uzman ve deneyimli kadroyu teknolojik donanımlarımızla birleştirdiğimizden beri, tüm tesisat sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmekteyiz. Güler yüzlü hizmetimiz, uygun fiyat politikamız, sergilemiş olduğumuz kaliteli işlerimizle Çorlu tesisat hizmetimizi tüm Trakya bölgesine ve köylerine kusursuz bir şekilde sunmaktayız. Yılların birikimi ile tıkanıklık açma, su kaçakları ve buna benzer tüm tesisat sorunlarınızı çözmekten mutluluk duymaktayız. Kaliteden ve şeffaflıktan ödün vermeden, hizmetimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Batı Tesisat olarak, tesisat problemlerinize karşı anlık çözümler değil, kalıcı çözümler üreterek farkımızı ortaya koymaktayız. Su kaçakları ve buna benzer tesisat sorunlarını ciddi problemlerdir. Gün içinde bu tür sorunlarla karşılaşırsanız, mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekir.

corlu-su-kacak-tespiti

Su Kaçak Tespiti Yapan Tesisatçı

Bizler Batı Tesisat ekibi olarak, bu tür tesisat sorunlarını kökünden çözmekteyiz. Çalıştığımız ekipmanları teknolojiye uyumla hale getirmekle kalmayıp, bu teknolojiyi kullanan ekip arkadaşlarımızın da eğitimlerini aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Yılların getirdiği birikimi, teknoloji ile birleştirerek kusursuz bir hizmet sergilemekteyiz. Trakya bölgesine ve tüm çevre köylere Batı Tesisat güvencesini götürmekten mutluluk duymaktayız. Çorlu su kaçağı tespiti ile ev veya iş yerlerinizde cereyan eden tüm tesisat sorunlarını Batı Tesisat’ın hünerli elleriyle çözüme kavuşturmaktayız.

Çorlu Su Kaçak Tespitinin Yapılışı

Bu hizmet farklı durumlarda mülk sahipleri tarafından talep edilmektedir. Başlıca talep edilen durum ise, duvarda ya da tavanda rutubet izlerinin görülmesidir. Ayrıca, su kaçağından sonra meydana gelen rutubetin koku yapması da mevcut duruma dahildir. Özellikle yukarda adı geçen belirtilerle karşılaşıldığında su kaçak tespiti elzem bir hal alır.  Arıza bir evde gerçekleşmiş olsa da, diğer ev sahiplerini de etkiler. Su kaçakları önemsenmediği ve önüne geçilmediği taktirde bölgede yaşayan herkesi olumsuz biçimde etkilemektedir. Batı Tesisat olarak sizlere en büyük tavsiyemiz, bu tür ufak arızalarla karşı karşıya geldiğinizde derhal profesyonel bir yardım alınız. Bu tür ufak arızalar görmezden gelinildiği taktirde, çok daha büyük sorunlara sebep olacaktır. Su kaçak tespiti dahil, diğer hizmetlerimizden de yararlanmanız için bizleri arayıp, randevu talep edebilirsiniz. Batı Tesisat olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Çorlu Su Tesisastçı İletişim

Bizlere nasıl ulaşacaksınız? Oldukça basit. Whatsapp hattımızdan veya Instagram Dm üzerinden bizlere ulaşıp, randevu talep edebilirsiniz. Geniş servis ağımız sayesinde  Trakya bölgesinin tamamına erişim sağlamaktayız. Ayrıca, arıza boyutu fark etmeksizin, kolayca tespit edip onarım çalışmalarına geçiyoruz. Kırıp dökmeden ve termal kameralarımız sayesinde tadilata da gerek kalmıyor üstelik. Nokta tespitlerimiz ile görünür/görünmez tüm arızalara kalıcı çözümler sunmaktayız.

Çorlu Su TesisatçısıÇorlu Gider Açma , Çorlu Tıkanıklık Açma ve Çorlu Su Kaçağı Bulma yazılarımıza doğrudan ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara