Su Kaçağı Tespiti

Batı Tesisat'ın Su Kaçağı Tespit Hizmetlerini İnceleyin

Çorlu su kaçağı, Çorlu’da ikamet eden kişilerin ev ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarını ifade etmektedir. Su kaçağı tespiti; iş yerlerinde ve evlerde tesisat problemi nedeni ile meydana gelen kaçaklardır. Peki, Çorlu su kaçağının nedenleri nelerdir?

Tıkalı Giderler

Saç telleri, kir ve döküntüler kanalizasyonlarınızın su akışını tıkayabilirken, zamanla kanalizasyonlarınızın patlamasına veya çatlamasına da neden olabilir. Ele alınmayan tıkanmalar, kanalizasyonlarda artan basınç oluşturarak suyun su borularınızı zorlamasına ve hasara neden olmasına neden olabilir.

Tuvalet Sızıntısı

Tüm konut tuvaletlerinin %20 ila% 35’i su sızıntısı içeriyor. Oldukça yaygın olmakla birlikte, tuvalet sızıntısının fark edilmeden kalabilecek birden fazla nedeni vardır. Tuvaletinizin kendi kendine sifonu çektiğini duyuyorsanız, hasarlı bir klape veya sifon vanası sızdırmazlığından kaynaklanan bir tuvalet sızıntısı var demektir. Diğer bir sorun, tuvaletinizin altındaki conta hasar görmüş olabilir. Tuvaletinizden kötü kokulu bir koku gelmedikçe bu sızıntı genellikle tespit edilemeyebilir. Tuvaletin altını çevreleyen vidaların ve cıvataların paslanma ve küflenme olup olmadığını kontrol edin. Tuvaletin sağlam bir şekilde monte edildiğinden emin olun çünkü gevşek bir tuvalet contanın su sızdırmasına neden olabilir.

Yüksek Su Basıncı

Yüksek su basıncı, borularınıza çok fazla zarar verebilir. Evinizin sıhhi tesisat sistemi maksimum 80 psi’ye dayanacak şekilde tasarlanırken, ortalama su basıncınız 60 psi (inç kare başına) olmalıdır. Yüksek su basıncı genellikle kontrolünüz dışındadır. Tepeli mahallelerde, yüksek binalarda veya yangın musluklarının yakınında yaşamak, yüksek su basıncının nedeni olabilir. Evinizin su basıncını nasıl düzenleyebileceğiniz konusunda bizimle irtibat kurun.

Çorlu Su Kaçağı

Aşınmış Borular

Borularınızdaki korozyon kaçınılmaz bir konudur. Dayanıklılığını korumak için metali yalıtabilirsiniz, ancak yine de aşınmış borular eninde sonunda olacaktır. Borularınız aşındığında, küçük delikler oluşmaya başlayarak borularınızda küçük sızıntılara neden olabilir.

Boru korozyonu genellikle suyunuzdaki yüksek veya düşük pH seviyelerinden kaynaklanır. PH ölçüsü suda ne kadar asit olduğunu ölçer. Suyunuzun pH seviyelerinin ne olduğunu kontrol etmek için herhangi bir hırdavatçıdan pH test şeritleri satın alın. Suyunuz için önerilen pH seviyesi 6,5 ila 8,5’tir. Yüksek veya düşük pH suyunuz varsa, pH seviyelerini dengelemek için su arıtma aletleri kurun.

 

Bize Ulaşın

Çorlu bölgesine 7/24 hizmet veren Batı Tesisat olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sunacağımızın sözünü veriyoruz. Tesisat sorunlarınızın çözümleriyle ilgili detaylı bilgi almak için,  +90 541 737 22 66  nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara